C931U222MUWDCAWL45 KEMET
  • Part Number: C931U222MUWDCAWL45
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C931U222MUWDCAWL45 KEMET
    C931U222MUWDCAWL45 KEMET
    C931U222MUWDCAWL45 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C931U222MUWDCAWL45 is described as CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Amphenol Ltw
  • Description
    BREATHABLE VENT M12*1.5,METAL
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK