C941U102KUYDBAWL20 KEMET
  • Part Number: C941U102KUYDBAWL20
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C941U102KUYDBAWL20 KEMET
    C941U102KUYDBAWL20 KEMET
    C941U102KUYDBAWL20 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C941U102KUYDBAWL20 is described as CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1564
    View
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC BOARD BASE
    Phoenix Contact
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F