C941U102KVYDAAWL40 KEMET
  • Part Number: C941U102KVYDAAWL40
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C941U102KVYDAAWL40 KEMET
    C941U102KVYDAAWL40 KEMET
    C941U102KVYDAAWL40 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C941U102KVYDAAWL40 is described as CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    View
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V