C941U152MZWDBAWL40 KEMET
  • Part Number: C941U152MZWDBAWL40
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C941U152MZWDBAWL40 KEMET
    C941U152MZWDBAWL40 KEMET
    C941U152MZWDBAWL40 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C941U152MZWDBAWL40 is described as CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    View
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 12.5V SMD