C947U152MYWDAAWL40 KEMET
  • Part Number: C947U152MYWDAAWL40
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C947U152MYWDAAWL40 KEMET
    C947U152MYWDAAWL40 KEMET
    C947U152MYWDAAWL40 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C947U152MYWDAAWL40 is described as CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM