C947U152MYWDBAWL35 KEMET
  • Part Number: C947U152MYWDBAWL35
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C947U152MYWDBAWL35 KEMET
    C947U152MYWDBAWL35 KEMET
    C947U152MYWDBAWL35 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C947U152MYWDBAWL35 is described as CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    View
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED