C947U152MZWDAAWL45 KEMET
  • Part Number: C947U152MZWDAAWL45
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C947U152MZWDAAWL45 KEMET
    C947U152MZWDAAWL45 KEMET
    C947U152MZWDAAWL45 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C947U152MZWDAAWL45 is described as CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 6.876 X 4.876"
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"