C947U152MZWDCAWL40 KEMET
  • Part Number: C947U152MZWDCAWL40
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C947U152MZWDCAWL40 KEMET
    C947U152MZWDCAWL40 KEMET
    C947U152MZWDCAWL40 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C947U152MZWDCAWL40 is described as CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"