TRF250-120T-RF-B-0.5-2 Littelfuse
  • Part Number: TRF250-120T-RF-B-0.5-2
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL
  • Category: PTC Fuses
  • Status:
  • More about TRF250-120T-RF-B-0.5-2 Littelfuse
    TRF250-120T-RF-B-0.5-2 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the PTC Fuses category. TRF250-120T-RF-B-0.5-2 is described as PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> PTC Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  PTC Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1564
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    View
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC BOARD BASE
    Phoenix Contact
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F