ARP120A3 Macromatic
  • Part Number: ARP120A3
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: Alternating Relay, 120VAC, DPDT 10A Cross-Wired Output
  • Category: Alternating Relays
  • Status:
  • More about ARP120A3 Macromatic
    ARP120A3 Macromatic
    ARP120A3 is manufactured by Macromatic and is categorized in the Alternating Relays category. ARP120A3 is described as Product Description: Alternating Relay, 120VAC, DPDT 10A Cross-Wired Output . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Macromatic
    ---> Alternating Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Alternating Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    View
  • Manufacturer Name
    Cnc Tech
  • Description
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    View
    Memory Protection Devices
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG