ARP120A5R Macromatic
  • Part Number: ARP120A5R
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: Alternating Relay, 120VAC, DPDT 10A Output, w/Selector Switch, 8 Pin Circular Base
  • Category: Alternating Relays
  • Status:
  • More about ARP120A5R Macromatic
    ARP120A5R Macromatic
    ARP120A5R is manufactured by Macromatic and is categorized in the Alternating Relays category. ARP120A5R is described as Product Description: Alternating Relay, 120VAC, DPDT 10A Output, w/Selector Switch, 8 Pin Circular Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE