ARP240A5 Macromatic
  • Part Number: ARP240A5
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: Alternating Relay, 240VAC, DPDT 10A Cross-Wired Output, 8-Pin Circular Base
  • Category: Alternating Relays
  • Status:
  • More about ARP240A5 Macromatic
    ARP240A5 Macromatic
    ARP240A5 is manufactured by Macromatic and is categorized in the Alternating Relays category. ARP240A5 is described as Product Description: Alternating Relay, 240VAC, DPDT 10A Cross-Wired Output, 8-Pin Circular Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Macromatic
    ---> Alternating Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Alternating Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT