E2A-M12LS04-M1-B1 Omron Automation
  • Part Number: E2A-M12LS04-M1-B1
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: Nickel Plated Brass Cylindrical Proximity Sensor, 12 - 24 V, IP67
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2A-M12LS04-M1-B1 Omron Automation
    E2A-M12LS04-M1-B1 is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2A-M12LS04-M1-B1 is described as Nickel Plated Brass Cylindrical Proximity Sensor, 12 - 24 V, IP67. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    View
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V