EEU-EE2W680 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-EE2W680
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 68 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 450 VDC; Radial; 18x40; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-EE2W680 Panasonic Electronic
    EEU-EE2W680 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-EE2W680 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 68 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 450 VDC; Radial; 18x40; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic Electronic
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M