EEU-FC1V151 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FC1V151
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 150 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 35 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FC1V151 Panasonic Electronic
    EEU-FC1V151 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FC1V151 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 150 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 35 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    View
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE