EEU-FM1E470 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FM1E470
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 47 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 25 VDC; Radial; 5x11; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FM1E470 Panasonic Electronic
    EEU-FM1E470 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FM1E470 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 47 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 25 VDC; Radial; 5x11; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic Electronic
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    View
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X