1000B-5001X Pulse Electronics
  • More about 1000B-5001X Pulse Electronics
    1000B-5001X Pulse Electronics
    1000B-5001X is manufactured by Pulse Electronics and is categorized in the Pulse Transformers category. 1000B-5001X is described as PULSE XFMR 1:1 350UH. Perfect Parts is a supplier of Transformers and other Passives.
    ---> Other parts by Pulse Electronics
    ---> Pulse Transformers from all manufacturers
    ---> Transformers by sub category
  • More About  Pulse Transformers
    Transformers
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    View
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    View
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM