MCR50JZHJLR47 Rohm
  • Part Number: MCR50JZHJLR47
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.47 OHM 5% 1/2W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about MCR50JZHJLR47 Rohm
    MCR50JZHJLR47 Rohm
    MCR50JZHJLR47 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. MCR50JZHJLR47 is described as RES 0.47 OHM 5% 1/2W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Volgen America - Kaga Elect
  • Description
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH