C1005X8R1C333M050BE TDK
  • Part Number: C1005X8R1C333M050BE
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 0.033UF 16V X8R 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C1005X8R1C333M050BE TDK
    C1005X8R1C333M050BE TDK
    C1005X8R1C333M050BE is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C1005X8R1C333M050BE is described as CAP CER 0.033UF 16V X8R 0402. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA