C1608X8R2A102K080AE TDK
  • Part Number: C1608X8R2A102K080AE
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 1000PF 100V X8R 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C1608X8R2A102K080AE TDK
    C1608X8R2A102K080AE TDK
    C1608X8R2A102K080AE is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C1608X8R2A102K080AE is described as CAP CER 1000PF 100V X8R 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    View
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM