C1608X8R2A102M080AE TDK
  • Part Number: C1608X8R2A102M080AE
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 1000PF 100V X8R 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C1608X8R2A102M080AE TDK
    C1608X8R2A102M080AE TDK
    C1608X8R2A102M080AE is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C1608X8R2A102M080AE is described as CAP CER 1000PF 100V X8R 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    View
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN