C1608X8R2A152M080AE TDK
  • Part Number: C1608X8R2A152M080AE
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 1500PF 100V X8R 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C1608X8R2A152M080AE TDK
    C1608X8R2A152M080AE TDK
    C1608X8R2A152M080AE is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C1608X8R2A152M080AE is described as CAP CER 1500PF 100V X8R 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK