C1608X8R2A222M080AE TDK
  • Part Number: C1608X8R2A222M080AE
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 2200PF 100V X8R 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C1608X8R2A222M080AE TDK
    C1608X8R2A222M080AE TDK
    C1608X8R2A222M080AE is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C1608X8R2A222M080AE is described as CAP CER 2200PF 100V X8R 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM