CGA2B2X7R1C224M050BA TDK
  • Part Number: CGA2B2X7R1C224M050BA
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about CGA2B2X7R1C224M050BA TDK
    CGA2B2X7R1C224M050BA TDK
    CGA2B2X7R1C224M050BA is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. CGA2B2X7R1C224M050BA is described as CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK