CC1R5-0503SR-E TDK-Lambda
  • Part Number: CC1R5-0503SR-E
  • Manufacturer Name: TDK-Lambda
  • Description: CONV DC/DC 1.5W SNGL 5V 3.3V SMD
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 2,071
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CC1R5-0503SR-E TDK-Lambda
    CC1R5-0503SR-E TDK-Lambda
    CC1R5-0503SR-E is manufactured by TDK-Lambda and is categorized in the DC/DC Converters category. CC1R5-0503SR-E is described as CONV DC/DC 1.5W SNGL 5V 3.3V SMD. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TDK-Lambda
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    View
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC