LNCL-12-140-GK TE CONNECTIVITY
  • Part Number: LNCL-12-140-GK
  • Manufacturer Name: TE CONNECTIVITY
  • Description: RayOLOn Kits; Re-useable roll-on sealing sleeve; 14.2 mm diameter; 140 mm long
  • Category: Crimping Tools
  • Status:
  • More about LNCL-12-140-GK TE CONNECTIVITY
    LNCL-12-140-GK TE CONNECTIVITY
    LNCL-12-140-GK is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Crimping Tools category. LNCL-12-140-GK is described as RayOLOn Kits; Re-useable roll-on sealing sleeve; 14.2 mm diameter; 140 mm long. Perfect Parts is a supplier of Tools and other Interconnects.
    ---> Other parts by TE CONNECTIVITY
    ---> Crimping Tools from all manufacturers
    ---> Tools by sub category
  • More About  Crimping Tools
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE