983-6KE16-24P6 TE Connectivity - Deutsch
  • More about 983-6KE16-24P6 TE Connectivity - Deutsch
    983-6KE16-24P6 is manufactured by TE Connectivity - Deutsch and is categorized in the Circular Connectors category. 983-6KE16-24P6 is described as CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by TE Connectivity - Deutsch
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK EASY 3U/84HP/235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK EASY 3U/84HP/175MM
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    Vector
    CARD RACK KIT 6UX19X15.75 SNAPIN
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 275MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    Vector
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    CARD RACK COMPACT PCI 6UX19X10
    CARD RACK KIT EIA 7UX19X9 SNAPIN
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 175MM