TEQ 200-7212WIR TRACO POWER
  • Part Number: TEQ 200-7212WIR
  • Manufacturer Name: TRACO POWER
  • Description: TRACOPOWER Iso DC-DC Converter, Vin 43 to 160Vdc, Vout 12Vdc, I/O isolation 2250Vdc
  • Category: DC-DC Power Supply Converter
  • Status:
  • More about TEQ 200-7212WIR TRACO POWER
    TEQ 200-7212WIR TRACO POWER
    TEQ 200-7212WIR is manufactured by TRACO POWER and is categorized in the DC-DC Power Supply Converter category. TEQ 200-7212WIR is described as TRACOPOWER Iso DC-DC Converter, Vin 43 to 160Vdc, Vout 12Vdc, I/O isolation 2250Vdc. Perfect Parts is a supplier of Power Management and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by TRACO POWER
    ---> DC-DC Power Supply Converter from all manufacturers
    ---> Power Management by sub category
  • More About  DC-DC Power Supply Converter
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM