BI 2-G12SK-AP6X TURCK
  • Part Number: BI 2-G12SK-AP6X
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Proximity, Inductive, 2mm Range, 3 Wire, 10-30VDC, M12 Conn, M4636000
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 2-G12SK-AP6X TURCK
    BI 2-G12SK-AP6X TURCK
    BI 2-G12SK-AP6X is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 2-G12SK-AP6X is described as Sensor, Proximity, Inductive, 2mm Range, 3 Wire, 10-30VDC, M12 Conn, M4636000. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    MPD BLK CIG PLUG
    View
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP