BI 5-G18-AN6X-B1341 40MM TURCK
  • Part Number: BI 5-G18-AN6X-B1341 40MM
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Proximity, 18mm, Inductive, 5mmRange, Wire, 10-30VDC, 40mm, T4695200
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 5-G18-AN6X-B1341 40MM TURCK
    BI 5-G18-AN6X-B1341 40MM TURCK
    BI 5-G18-AN6X-B1341 40MM is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 5-G18-AN6X-B1341 40MM is described as Sensor, Proximity, 18mm, Inductive, 5mmRange, Wire, 10-30VDC, 40mm, T4695200. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    View
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR