BI 7-M18-AD4X TURCK
  • Part Number: BI 7-M18-AD4X
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor; Inductive Sensing Mode; 18 mm; 2 Wire DC; 10 to 65 VDC; 100 mA (Max.)
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 7-M18-AD4X TURCK
    BI 7-M18-AD4X TURCK
    BI 7-M18-AD4X is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 7-M18-AD4X is described as Sensor; Inductive Sensing Mode; 18 mm; 2 Wire DC; 10 to 65 VDC; 100 mA (Max.). Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 12.5V SMD