NI 4-EG08-AG41X TURCK
  • Part Number: NI 4-EG08-AG41X
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Proximity, M8 Inductive, 4mm Range, 2 Wire, 10-55VDC, 2m, PUR, S4561000
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NI 4-EG08-AG41X TURCK
    NI 4-EG08-AG41X TURCK
    NI 4-EG08-AG41X is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. NI 4-EG08-AG41X is described as Sensor, Proximity, M8 Inductive, 4mm Range, 2 Wire, 10-55VDC, 2m, PUR, S4561000. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM