TLHG5100 VISHAY
  • Part Number: TLHG5100
  • Manufacturer Name: VISHAY
  • Description: LED; Green; 240mcd; 5mmDia.; T-1-3/4; 9deg; 565nm; 30mA; 2.4V Vf; 15V Vr; 100mW
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • Available: 6,444
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about TLHG5100 VISHAY
    TLHG5100 VISHAY
    TLHG5100 is manufactured by VISHAY and is categorized in the General LEDs category. TLHG5100 is described as LED; Green; 240mcd; 5mmDia.; T-1-3/4; 9deg; 565nm; 30mA; 2.4V Vf; 15V Vr; 100mW. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by VISHAY
    ---> General LEDs from all manufacturers
    ---> LEDs by sub category
  • More About  General LEDs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE