PRM48BH480T200A00 Vicor Corp
  • Part Number: PRM48BH480T200A00
  • Manufacturer Name: Vicor Corp
  • Description: HALF-CHIP PRM REGULATOR 48V 200W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 20
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PRM48BH480T200A00 Vicor Corp
    PRM48BH480T200A00 Vicor Corp
    PRM48BH480T200A00 is manufactured by Vicor Corp and is categorized in the DC/DC Converters category. PRM48BH480T200A00 is described as HALF-CHIP PRM REGULATOR 48V 200W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Vicor Corp
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    View
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM