PRM48BT480T400A00 Vicor Corp
  • Part Number: PRM48BT480T400A00
  • Manufacturer Name: Vicor Corp
  • Description: V.I CHIP PRM REGULATOR 48V 400W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PRM48BT480T400A00 Vicor Corp
    PRM48BT480T400A00 Vicor Corp
    PRM48BT480T400A00 is manufactured by Vicor Corp and is categorized in the DC/DC Converters category. PRM48BT480T400A00 is described as V.I CHIP PRM REGULATOR 48V 400W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Vicor Corp
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Dfrobot
  • Description
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT