V300A48M500BG2 Vicor Corp
  • More about V300A48M500BG2 Vicor Corp
    V300A48M500BG2 Vicor Corp
    V300A48M500BG2 is manufactured by Vicor Corp and is categorized in the DC/DC Converters category. V300A48M500BG2 is described as CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
  • Description
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    View
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED