V48A12T500B2 Vicor Corp
  • More about V48A12T500B2 Vicor Corp
    V48A12T500B2 Vicor Corp
    V48A12T500B2 is manufactured by Vicor Corp and is categorized in the DC/DC Converters category. V48A12T500B2 is described as CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Vicor Corp
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM