9T08052A42R2DAHFT Yageo
  • Part Number: 9T08052A42R2DAHFT
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 42.2 OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about 9T08052A42R2DAHFT Yageo
    9T08052A42R2DAHFT Yageo
    9T08052A42R2DAHFT is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. 9T08052A42R2DAHFT is described as RES SMD 42.2 OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE