9T12062A2551BBHFT Yageo
  • Part Number: 9T12062A2551BBHFT
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/8W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about 9T12062A2551BBHFT Yageo
    9T12062A2551BBHFT Yageo
    9T12062A2551BBHFT is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. 9T12062A2551BBHFT is described as RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/8W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED