RT0603FRE0747KL Yageo
  • Part Number: RT0603FRE0747KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 30,934
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RT0603FRE0747KL Yageo
    RT0603FRE0747KL Yageo
    RT0603FRE0747KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603FRE0747KL is described as RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK